czym jestfotografia lifestyle?

Myślę, że pojęcie fotografii lifestyle jest Ci już całkiem nieźle znane. A jeśli nie znasz dokładnej definicji, to na pewno samo słowo „lifestyle” gdzieś udało Ci się usłyszeć.

Nie ma polskiego słowa, które odzwierciedlałoby idealnie angielski odpowiednik. Sesje lifestyle są więc najczęściej określane przez fotografów jako „dzień z życia”. Kilka lat temu, jako jedna z pierwszych osób fotografujących w Polsce w tym stylu, tak właśnie nazywałam te sesje . Od pewnego czasu jednak zaważyłam, że moja droga w fotografowaniu rodzin* nieco się zmieniła, więc moja własna definicja rodzinnych sesji lifestyle również.

*jako rodzinę rozumiem także wszystkie pary, grupy przyjaciół, spotkania z najbliższymi

sesja pozowanaczy raczejdokument?

Fotografia lifestyle jest dla mnie czymś na pograniczu sesji pozowanych oraz reportażu, gdzie nie mam do końca wpływu na to, co się wydarzy. Jestem trochę obserwatorką i trochę mentorką, ponieważ nigdy nie zostawiam uczestników samym sobie. Ile jest pozowania na takich sesjach a ile spontaniczności? Jestem całym sercem za naturalnym rytmem sesji, będę podążać za tym, co Wam najbliższe. Każda rodzina tworzy własną historię. Czasami szaloną, czasami bardziej poukładaną. To jednak nie ma znaczenia. Naturalne zdjęcia to takie, na których Twoja radość, zaskoczenie i wzruszenie pojawiają się w najmniej spodziewanych momentach. Wyobraź sobie, że nie musisz myśleć o ładnym uśmiechaniu się oraz kontrolowaniu sytuacji, ja będę Twoją przewodniczką. Bardzo dużo obserwuję i moje doświadczenie pozwala mi przewidzieć nawet, jakie emocje i reakcje pojawią się za moment…

w plenerzeczyw domu?

Albo i tu, i tu? Jeśli podążam za Waszymi emocjami, podążam także za miejscami. Każde miejsce, które sprawia, że czujesz się w nim komfortowo lub przywołuje same dobre skojarzenia, będzie idealną lokalizacją do zdjęć. Nie bój się wskazać Twoje ulubione zakątki: działkę, kameralną plażę, łąkę czy lodziarnię, do której regularnie wracacie w leniwą niedzielę. Każdy skrawek, do którego wpada światło w Twoim domu, będzie dobrym tłem do opowiedzenia Twojej historii. Ty możesz przeoczyć pewne oczywistości lub uznać je za mało atrakcyjne. Ja widzę potencjał, zbierając w całość emocje wraz z tłem. Kawałek po kawałku.

skontaktuj się ze mnąlubobejrzyj galerie

Scroll to Top