O mnie

Przez bardzo długi czas nie miałam żadnych zainteresowań i nie było mi z tym źle. Patrząc na to z perspektywy czasu, trudno mi to sobie teraz wyobrazić.

Któregoś dnia byłam u koleżanki, która pokazała mi zdjęcia ze swojego aparatu kompaktowego. Oprócz Smeny oraz sporadycznie pstrykanych zdjęć w podróży aparatami znajomych nie miałam innego doświadczenia związanego z fotografią. Zapragnęłam mieć własny aparat i nie specjalnie znając się na parametrach i kryteriach wyboru, zakupiłam pierwszy aparat kompaktowy. I tak zaczęła się moja przygoda z fotografią.

Zdjęcia pochłonęły mnie bez reszty, zaczęłam prowadzić swój fotopamiętnik i umieszczać swoje prace na portalach fotograficznych.

Początkowo w fotografii zafascynowała mnie możliwość kreowania. Ucieczka od codzienności, przeniesienie się do własnego świata. Muzyka, filmy, książki a nawet marzenia z dzieciństwa były dla mnie inspiracją do tworzenia fotografii.

Wymyślne stylizacje, bajkowe wizje i miejsca pochłonęły mnie całkowicie. To im zawdzięczam rozwój wyobraźni. To one nauczyły mnie cierpliwości, planowania a przede wszystkim obsługi Photoshopa.

Z biegiem czasu zaczęłam jednak zauważać, że rzeczywistość jest równie piękna, jak mój wyimaginowany świat. Wystarczy dać jej szansę! Tuż obok przecież dzieją się cuda, tylko czas pędzi jak szalony, a one są przez nas niezauważane…

Dlatego postanowiłam skupić się na tym, co tu i teraz. Na zatrzymaniu radości, zabawnych sytuacji, chwil pełnych wzruszeń, ale także niepewności i skupienia. Wszystkiego tego, co składa się na na chwilę- etapy- życie. Uwielbiam układać historie z niewielkiej cząstki Waszego życia, jaką postanowicie mi pokazać. To Wy jesteście dla mnie inspiracją, a życie samo w sobie jest magią i…nie potrzebuje Photoshopa 🙂

Przypuszczam, że nie ma dnia, który w jakikolwiek sposób nie byłby związany z fotografią. Codziennie przeglądam setki zdjęć, czytam blogi, odpisuję na maile, spisuję nowe pomysły, jeżdżę na spotkania, szukam nowych miejsc, dużo spaceruję po mojej cichej i zielonej okolicy, która skrywa mnóstwo fantastycznych zakątków.

Mogę polegać na moim mężu, który oprócz duchowego wsparcia, pomaga mi w prowadzeniu strony internetowej, wyszukuje ciekawe szkolenia i materiały z zakresu marketingu i zawsze jest przy mnie w kryzysowych chwilach. Cały ten czas spędzam w towarzystwie czekolady, książek i muzyki. One są małą odskocznią, gdy czuję się znużona i pozbawiona energii.

Ostatnio pokochałam także zdobienie opakowań, w których oddaję Wasze zdjęcia. Bywa, że siedzę nad nimi godzinami, otoczona papierami ozdobnymi, naklejkami, taśmami, wstążkami i innymi dodatkami. Czerpię z tego ogromną radość, szczególnie kiedy oddaję zdjęcia i widzę na Waszych twarzach uśmiech- choć jeszcze nie widzieliście najważniejszego, co czeka w środku.

To bez czego również nie wyobrażam sobie życia to podróże i poznawanie nowych miejsc. Nie ma dla mnie lepszego sposobu na relaks i ucieczkę od codzienności niż pociąg, autobus, samolot, czy samochód i ja wypatrująca przez szybę widoków: od równin aż po góry, od zurbanizowanych miast po sielskie łąki i lasy, od zmęczonych twarzy po lekko hasające po polach sarenki. Odkąd towarzyszy mi fotografia, chłonę te wszystkie krajobrazy całą sobą i oprócz patrzenia na nie, staram się je również zrozumieć.

Cieszę się, że udało Ci się dotrzeć do końca tego wpisu 😉 Jeśli obawiasz się, że pamięć spłata Ci figla albo możesz przeoczyć ważny moment w swoim życiu – masz mnie. Kiedy uchylisz mi rąbka tajemnicy o sobie i swoim najbliższym otoczeniu, ja postaram się pokazać i jednocześnie zatrzymać ten czas dla Ciebie oraz Twoich bliskich.

Scroll to Top